A MedConnect blogja
Olvass még több aktualitásról, érdekességről és az új HR trendekről az egészségügy folyamatosan változó világából a MedConnect blogon!
A világunk egyre inkább digitalizálódik. Ami nemcsak számos lehetőséget, de rengeteg megoldandó feladatot is ad egészségügyi intézmények vezetőnek, ha megfelelően és időben szeretnének reagálni a jövő kihívásaira.
A technológiai fejlődésnek köszönhetően napjainkban már számos olyan eszköz áll rendelkezésre, amelyekkel javítani lehet az ellátás minőségét, csökkenteni a költségeket vagy éppen hatékonyabbá tenni a mindennapi folyamatokat. Olvass tovább, megmutatjuk, hogyan formálja a digitális átalakulás az egészségügyet, milyen eszközökkel tudunk lépést tartani és mire van szükség a sikeres adaptáláshoz.
Az egyre növekvő betegszám, a folyamatos szakemberhiány és a betegek egyre nagyobb elvárásai mind szükségessé teszik az egészségügy digitális átalakulását. Hiszen a gyorsabb, pontosabb és személyre szabottabb ellátás jól összehangolt folyamatok és automatizmusok nélkül elképzelhetetlen. Szerencsére a technológiai fejlődés számos innovációval segíti a változásokat. A mesterséges intelligencia, a big data, a különböző mobilalkalmazások vagy éppen a telemedicina teljesen új távlatokat nyit az egészségügyben.
A telemedicina óriási segítség a páciensek számára, ha nincs a közelükben megfelelő kompetenciával rendelkező szakember. Kényelmes és megnyugtató alternatíva, hogy nem kell utazni azért, hogy megfelelő ellátáshoz, információkhoz jussanak, miközben a rendelők leterheltsége is csökkenthető.
A hosszú évek, évtizedek alatt felhalmozódott adatok és információk alapján a mesterséges intelligencia alapú szoftverek minden korábbinál gyorsabban és pontosabban találják meg az összefüggéseket, így óriási segítséget jelenthetnek a kezelő orvosnak a pontosabb diagnózis felállításában, az adatvezérelt döntéshozatalban vagy a beteg kezelési tervének optimalizálásában.
A EESZT-be feltöltött egészségügyi adatok gyors és biztonságos elérése javítja az ellátás folyamatosságát, minimalizálja a hibázási lehetőséget és orvosváltás esetén is megkönnyíti a szakemberek munkáját.
A különböző mobilalkalmazások támogatják a páciensek önmonitorozását, megfelelő visszajelzést adhatnak a kezelő orvosnak a panaszok alakulásáról, ami ugyancsak növeli az ellátás hatékonyságát és a páciensek elégedettségét.
Ez a jövő.
A rengeteg előny mellett persze számos kihívást is állít a digitalizáció az egészségügyi intézmények elé. Az új technológiák megismerése és adaptálása nem egyszerű feladat. Hiszen nemcsak az infrastruktúrát, hanem az egészségügyi dolgozók digitális kompetenciáit is muszáj aktualizálni és a szervezetfejlesztés sem kikerülhető. Miközben az adatbiztonság ugyancsak kiemelten fontos az érzékeny egészségügyi adatok kezelése miatt.
Akárhogy is nézzük, a digitális átállás nem kis feladat, ezért a legjobb, ha lépésről lépésre haladunk. Már az igény megfogalmazásakor érdemes egészségügyi szervezetfejlesztőt bevonni, aki az információgyűjtést követően segít meghatározni a digitalizációra alkalmas területeket, kidolgozza a megvalósításukhoz szükséges stratégiát, azokat apró lépésekre bontja, követi és menedzseli a megvalósítást, kommunikál a munkatársakkal, monitorozza az átalakulást, végül meghatározza a hosszú távú fenntartáshoz szükséges intézkedéseket.
A pozitív tapasztalatok alapján aztán lépésről lépésről tovább bővíthetők további digitális megoldásokat, újabb és újabb technológiák és automatizmusok vezethetők be, ezzel pedig folyamatosan javítható az ellátás minősége és eredményessége. Amivel az egészségügyi intézmény, a munkatársak és a páciensek is nyernek rövid és hosszú távon egyaránt.
És hogy mikor érdemes belevágni? Tegnap.
A következő években és évtizedekben az egészségügy egyre inkább “okos iparággá” válik. Az internetkapcsolattal működő IoT-eszközök, a robotika, a mesterséges intelligencia és a virtuális valóság olyan innovációk, amelyeket alkalmazva az egészségügyi intézmények már ma jelentős előnyre tehetnek szert.
Kérj egyedi ajánlatot! Neked is segítünk a digitális átállásban!
Olvass még több aktualitásról, érdekességről és az új HR trendekről az egészségügy folyamatosan változó világából a MedConnect blogon!
Legfrissebb hírek az egészségügyi HR világából.
Adatok mindenhol. A világ összes adatának 30%-a az egészségügyből származik, amelyek sokáig csak fizikailag, az adott szakorvosnál álltak rendelkezésr...
A betegszám folyamatos növekedése, a rohamléptekben fejlődő technológia és mellé az évek óta emelkedő munkaerőhiány jelentős kihívások elé állítja az ...
A különböző karrierutak rendkívül változatosak és sokszínűek lehetnek, de mindannyiunk életében adódhatnak olyan élethelyzetek, amikor azt érezzük, ho...
Az egészségügy az egyik leginkább fejlődésért és innovációért kiáltó iparág. Annak ellenérére, hogy a fejlesztések hatékonyabbá teszik a folyamatokat ...
Egészségügyi fejvadászként évek óta tapasztaljuk, hogy sok orvos szeretne visszaköltözni Magyarországra több éves külföldi praktizálás után. Ugyanakko...
Az egészségügyi szervezetfejlesztés célja az intézmény hatékonyságának növelése, a munkafolyamatok optimalizálása és a munkahelyi kultúra javítása. Az...